Všude to tak nějak stálo za prt, ale bylo tam nádherně.

22.01.2022

Nedávno jsem se zamýšlel nad naší cestou po Evropě a kudy dále. Bydleli jsme 5 týdnů v Almuñécaru v Granadě a bylo tam báječně. Výhledem na moře a palmy jsme se loučili i vítali s každým dnem. 


Ale nadešel čas se posunout dále a tak jsme hledali další místa k bytí a nakonec to vyhrála na 2 dny Malága, která byla jen asi 80 km od Almuñécaru a potom Gibraltar, kde se zastavíme na týden na naší cestě do Portugalska. 

Jsme na cestách už 6 měsíců a už jsme se 23x stěhovali a navštívili 13 zemí na naší cestě. 
No a jak jsem tak nad tím přemýšlel, tak mi došlo, že nikde to nebylo ani zdaleka perfektní. Že místa, kudy jsme projížděli a kde jsme bydleli, byla všelijaká a někde to dokonce bylo docela ošklivý. Ne vždy to bylo perfektní, ale proč se to tak zatím zdálo? 


Někde byla špína, jindy jsme bydleli v polorozpadlém domě, jinde to bylo fakt maličký nebo jsme bydleli v industriální zóně. Někde bylo ošklivé počasí a jinde škorpioni. I švába jsme doma měli. Někde nám zlobilo auto a jinde jsme se zase hádali my. 

Uvědomil jsem si, že si nějak automaticky neseme v sobě to, že je to skvělý a ikdyž to někde skvělý nebylo. Že jsme i v tom, kde to bylo naprt, hledali střípky toho pozitivního a že nakonec jsme to měli všude fakt rádi. 


A tak mě to vede k zamyšlení nad tím, že v lecčems jsme opravdu proaktivní a nejsme oběti okolností, ale tvůrci svého života. A ne vždy nám to funguje, ale na naší cestě zatím tohle považuju jako jeden z nejzásadnějších elementů. Udělat si to hezký nehledě na to, jaký to je. 
No a totéž přeju i vám pro celý další rok. 


Pokud bychom se měli podívat na to, jaký obecně je a bude, tak nás možná nečeká nic až tak hezkýho. Z viru se stává už standardní situace, perzekuce lidí pokračuje, omezuje se vše a jen se tahá tam, kde je to potřeba. Už to není jen krátkodobá situace, už to přechází do dlouhodobého stavu. 
Ale záleží na tom? Co se děje tam venku? 


Zásadní je přece to, co se děje uvnitř nás a jak do té situace vstupujeme. A pokud do toho vstupujeme se vztyčenou hlavou a s vědomím, že to bude dobrý, nehledě na to, co si kde pánové a dámy na nás vymyslí, tak víte co? Bude fajn. A bude skvěle. A možná to pro nás bude i ten nejlepší rok v životě. 

Pojďme spolu být vědomi-si toho, že tvoříme svou realitu skrze to, jak vnímáme danou situaci a že si vždy můžeme najít na všem to pozitivní a z toho žít a tím se rozpustí vše, co nám připadalo, že je na prt. 


Zní to lehce co? A co když si to těžký jen děláme? 

Další články, které by vás mohli zajímat

27. 5. 2024

Věděl jsem do čeho jdu, jen už je to nějaký pátek, co jsem to naposledy prožil. Tento víkend se v Praze v centru Avaloka konal ...

23. 12. 2022

Tak jsme se vrátili domů. Ačkoli doma jsme tomu říkal úplně všude, kde jsme byli, dokonce i místům, na která jsme se teprve chystali.  Nevím, ...

14. 12. 2022

Maďarsko máme rádi, jsou tam fajn lidé, není tam draho, je to tam tak nějak v pohodě a ne tolik strojené.  Na naší cestě zpátků ...