O nás

Jsme rodina, která si ráda žije podle svého. Naučili jsme se zpochybňovat vše, co je nám říkáno, že máme dělat a hledáme si v tom vlastní prostor. V krásné obyčejností každodenního bytí a přesto s velkou odvahou v tématech, která hýbou společností. 

Nechceme žít tak, jak bychom měli, ale tak,  jak cítíme, že je to pro nás správné. A učíme to i své děti Bivoje, Evelínu a Viki. 

V roce 2021 jsme vyrazili na téměř roční cestu po Evropě v maximálním minimalismu, kdy jsme si nenechali nic, co jsme nevzali do auta s sebou. A svou cestou jsme zbořili pěkných pár mýtů o tom, co je a není možné a to nás přesně baví. Být inspirací pro další tím, jak věci sami děláme. 

Proč to děláme?

Protože je to potřeba

Vnímáme, že to co dnes lidé potřebují nejvíce, je inspirace a hned potom konkrétní akce, aby se věci daly do pohybu. Často v životě čekáme na správný okamžik a někdy je to potřeba, ale většinou je to jen oddalování něčoho, co je pro nás nevyhnutelné. Záleží ale na tom, jestli to, co chcete v životě udělat budete dělat ve třiceti nebo v šedesáti nebo váš nápad skončí tam, co většina skvělých nápadů, na hřbitově. 

Obyčejný život
Společný růst
Dlouhodobé cestování
Hledání rovnováhy
Naplnění svého potenciálu
Předávání toho všeho dětem

Pár zajímavosti o nás

Štěpán

Inspirátor a hráč se slovy

Mám po svém tátovi dar, že umím skládat slova za sebou, tak aby to hezky znělo a aby se to mohlo dotknout srdcí těch, kteří to čtou. A využívám tuto svou schopnost na svém Facebookovém kanále Sobě pánem se Štěpánem, kde od roku 2018 tvořím obsah pro lidi, který je posouvá a podporuje na jejich cestě . Sdílím věci ohledně toho, co máme za sebou a co právě prožíváme a každý si v tom najde to své a paralelu z vlastního života. Za 3 roky můj kanál nasbíral 30 tisíc sledujících a je tak projekčním plátnem našich projektů a místem, kam se lidé vracejí pro inspiraci, dobrou myšlenku nebo pro pohlazení v době, kdy jim není nejlépe. 

Lucka

Tichá voda, která mele břehy

Posledních 11 let jsem především v roli mámy od 3 dětí. Ty miluju do morku kostí a jsem tu pro ně a stejně tak vnímám důležitost žití svého vlastního života a využívání svých darů, které jsem právě kvůli mateřství dlouho přehlížela nebo spíše neměla moc možnost se jimi zabývat. Maminky pochopí. Jak jsou děti větší, tak se otevírá prostor pro vlastní naplnění a také roste chuť, která byla tak dlouho potlačená. Děti máme doma na domácím vzdělávání a tak u nich zastávám hodně i roli vzdělavatele a někdy to jde a někdy je to celkem dřina. 

Profesí obchodník a tak trochu marketér

Nesu lidský rozměr do businessu

Na konci roku 2014 se mi zlomil pohled na způsob vydělávání peněz. Nadchl mě tehdy zelený projekt síťového marketingu Green Ways a já velmi hloupě opustil během několika týdnů jistotu svého manažerského zaměstnání ve fotovoltaice a začal budovat vlastní podnikání v rámci MLM. Po dvou letech, kde se mi to nepodařilo, jsem při hledání dalších cest, jak to rozchodit, narazil na online marketing a tak se věnoval necelý rok tomu ve spojitosti s brigádami, abych vydělal alespoň nějaké peníze. Potom mi právě přes online marketing, přišel do života obchod v B2B (tam, kde obchoduje firma s firmou) a u něj jsem zůstal až doposud. Potkávám se s majiteli firem, obchodními řediteli, jednateli na obchodních schůzkách nad různými tématy vždy kolem obchodu a marketingu. Nesu do obchodního prostředí to, že jsme všichni lidi a že sice kupuje firma od firmy, ale vždy na jejím konci je člověk. A tak často překvapuji na obchodních schůzkách tím, že si na nic moc nehraju a bavíme se jako lidi, což mnoho lidí otevírá tomu, aby udělali totéž. 

Lucky náramky jako důkaz toho, že to jde.

Ta nejlepší doba je teď

Některým věcem neporučíš a načasovat se nedají. Jen je důležité je vnímat v okamžik, kdy přichází a vnímat, že je dobrý důvod pro to, proč právě přichází. Takto ke mně přišla myšlenka tvoření náramků z minerálních korálků. Tou dobou jsme byli uprostřed našeho ročního cestování po Evropě a tak se to vůbec nehodilo, hlavně kvůli tomu, jak doručit náramky svým novým majitelům, ale byla to jen překážka na cestě, ale ne důvod proč to nedělat nebo odkládat. Tvořím srdcem a každý náramek má své poselství. Nejsem odborník na minerály, ale postupně se učím když skládám kamínek ke kamínku do každého náramku. Mám z toho velkou radost, že mi něco vzniká pod rukama a že se mi dostává tak skvělých reakcí od vás, kteří si ode mne náramky kupujete. Dávám do nich kus sebe a jsem přesvědčená, že si každý náramek svého pána nebo paní zavolá podle toho, co nejvíce potřebuje. Tato propojení jsou někdy až magická. 

Vnímám svou duchovní i pragmatickou stránku

S nohama na zemi a hlavou v oblacích

Nejlépe se cítím v napojení na svou podstatu, zdroj svého bytí. Při poslechu duchovních písniček například od Devy Premal nebo Snatam Kaur, mě to odnáší někam do říše snů a je mi v tom velmi dobře. Ale tam není možné být pořád. Žijeme zemité životy a potkáváme se s realitou na každém našem kroku. A právě tam je potřeba duchovní principy uplatňovat. K čemu mi je, že se na seminářích napojím na jednotu a vlastní hloubku, když pak doma křičím na děti a se ženou máme vztah, který si jen myslím, že funguje. Přes mnoho různých směrů a nauk, se dopracováváme k tomu, že je to právě ten obyčejný život, kde se děje to kouzlo a že na tom, co se děje právě na denní bázi nejvíce záleží. Na tom, jestli se po ránu obejmeme s dětmi i s Luckou. Na tom, jestli si povídáme do hloubky a jestli se navzájem opravdu známe a jsme ochotni si naslouchat. Že nejvíce záleží na tom, jestli cítíme lásku sami k sobě kdykoli projdeme podél zrcadla a vidíme se. Malé věci, které jsou těmi největšími. 

My dva spolu

V dobrém i ve zlém

Můžete mít tisíc důvodů, proč s někým nebýt, ale stačí jeden, kvůli kterému spolu stále jste. I tak by se dal definovat náš vztah. Po necelých 3 měsících, jsme se zasnoubili a potom se zanedlouho brali. Nebylo na co čekat. Jsme spolu od února 2010 a byla to tedy jízda. Jsme tak nějak stále v pohybu a ve změnách a náš život je velmi dynamický. Ve vlastních proměnách a transformací vedle sebe jdeme. A kdo by myslel, že jsme neustále v souladu, nás málo zná. Nejsme a víme o tom. Ale pracujeme na tom, jak se dá. A zatím jsme to spolu dali a uvidíme, co bude dále. Na naší cestě nás posouvají 3 naši úžasňáci, kteří pro nás byli zatím tou nejlepší seberozvojovou i duchovní školou a zkouškou. Každý se svou jedinečnou osobností. Spolu hledáme harmonii ve svém životě ne proto, aby to bylo lehké, ale abychom si uměli s tím, co je, nejlépe poradit a nemizel nám u toho úsměv z tváří. 

Čím žijeme?

Rok na cestách po Evropě

V lednu 2021 jsme se rozhodli, že lepší čas na to vyjet cestovat asi už nikdy nebude. A tak jsme 6 měsíců poté vyjeli na svou velkou cestu. Rozdali a rozprodali jsme téměř vše nedůležité, co jsme měli a to důležité jsme naložili do většího osobáku a rok cestovali po Evropě i s dětmi. Asi 40x jsme se stěhovali a užili si nádherný a náročný čas spolu na cestách. Děti jsou na domácím vzdělávání a pracujeme oba na dálku. Tato cesta nám otevřela mnoho nových témat, možná právě proto, že na ně byl na cestě prostor, ač vše bylo tak nějak neustále v pohybu. Možná tím, že jsme se zbavili tolika věcí, které nám energii většinou berou více než dávají, tak byl prostor pro vlastní posuny a transformace. Celou svou cestu jsme sdíleli na Facebooku Sobě pánem se Štěpánem a také na webu cesty www.sobepanemsminivanem.cz. Dnes už víme, že na jednom místě nezůstaneme a že budeme pravidelně vyjíždět do světa na své další cesty. Už si najdeme nějaký pevný bod, odkud budeme vyjíždět, ale cestovat chceme dále. A naše zkušenosti této cesty předáváme dál těm, kteří odvahu k vyjetí teprve hledají a potřebují tím trochu provést. 

Domov není místo
Pořád spolu
Úžasná místa
Transformace

Videa z naší ročního cestování po Evropě