Muži, co tančí a ženy, jež milují.

21.02.2021

Tento článek bude o lásce v mnoha podobách. O setkáních, která probouzejí vnitřní sílu a posilují napojení. A také hodně o lidech, které ve svém životě chci mít. 

Jak jdeme životem a postupně, vrstvu po vrstvě sloupáváme tu pomyslnou cibuli vlastního vědomí, abychom se dostali do svého středu, tak dochází k silnějším a silnějším prozření. A někdy nemusí být tak silná na první pohled, ale tím, jak člověk zjemňuje, tak více a více vnímá hloubi právě těch malých uvědomění, která jen tiše šeptají svou pravdu. A je jen na nás, jestli už jsme připraveni ji slyšet. 

A s těmito uvědoměními odhazujme zbytečné vzorce a zbytečná omezující přesvědčení, která jsme si na sebe sami vytvořili. A díky tomu se postupně probouzíme k radostnějšímu a radostnějšímu bytí. A vidíme dveře tam, kde dříve byla jen zeď. A přitom to jediné, co se změnilo, bylo naše vnitřní nastavení a rozpoložení. Už to samotné budiž živoucím důkazem, že řešení je vždy potřeba hledat uvnitř sebe, ne nikde venku. 

Na seminářích KvanTry Tomáše Michala a jeho úžasného týmu, chlapi tančí a ženy milují a muži také milují a vše propojuje všudypřítomná láska. Možná v místě semináře kolísá wifi signál a také trochu kolísá teplá voda při sprchování, co je ale naprosto stabilní, je právě láska. Láska jako naše podstata a láska jako to, co nás všechny spojuje a je jedno jestli jsi žena či muž. 

Tam, kde se muži nebojí tančit, musí být navozeno prostředí, které přijímá a nesoudí a kde blbě tančí jen ten, který si to neužívá. A právě to, že se muži otevřou, je důkazem jejich vzrůstající vnitřní síly, protože chlapská uzavřenost a stažená emoční opona, jsou jen obranými mechanismy pro deklaraci vnitřní síly a celistvosti. Ta ale často u mužů je jen maskou, schovávající vnitřní rozloženost, nejistotu, zranitelnost a také touho po lásce, dotecích a něze. 

Ženy to ví a otevírají na seminářích KvanTry stavidla své lásky všem, nejen mužům a na rozdíl od toho, čemu je učí dnešní doba, nesoutěží, nepomlouvají se a dokážou se naplno otevřít. 

Pro mě, jako pro muže, jsou vždy okamžiky, kdy se ženy a muži na nějakou dobu rozdělí a poté dochází k opětovnému setkání, tím nejsilnějším z celého několikadenního semináře. Cítit v místnosti tu dokonalou ženskou energii nasycenou láskou, otevřeností a přijetí, způsobuje vnitřní pocit, že se vracím někam, kde na mě čekají, kde se na mě těší a kde jsem opravdu vítán. Nedá se to popsat slovy, musí se to prožít, a každému muži bych to přál, protože jsou to okamžiky, které nevím kde jinde by bylo možné pocítit. 

Přes mezi-pohlavní dohadování a handrkování v běžném životě, často zapomínáme, co nás spojuje a kde jsme společně v nejsilnějším propojení a tedy máme i společnou největší sílu. A to je dle mého právě v energii lásky, pochopení a přijetí. A lásku nemyslím jen mileneckou. Věřím, že láska je jen jedna a semináře Toma mi otevřely oči v tom, že láska nemusí být selektivní, jak jsem na ni byl zvyklý. 

Cítil jsem lásku ke své ženě a svým dětem a svým rodičům a tam to na té hluboké úrovni tak nějak končilo a potom už to byli přátelé, kolegové a známí a tak. Ale ten vnitřní kruh byl jasně definovaný. To jsou ti, kterým je bezpečné vyjadřovat a cítit k nim lásku. No a toto je pravidlo, které pokaždé na těchto seminářích úplně zmizí a cítím lásku ke všem a mám pocit, že se mi může rozskočit srdce. 

A cítím, že ostatní to mají podobně. A to nic nemění na tom, že nejhlubší pouto a propojení mám se svou ženou. To je pro mě a vždy bude jedinečné a výjimečné. Ale otevřít své srdce i všem ostatním, způsobuje to, že cítím více lásky já a v tom mi je opravdu dobře. 

Je to jako s dětmi. Když máte jedno, tak ho milujete více, než by vás kdy napadlo. A když se narodí další, tak to není o tom, že by se vaše láska rozdělila mezi dvě děti, ale jakoby se objevil další ranec lásky i pro vaše další dítě, které milujete stejně jako to první. A s dalšími dětmi je to stejné, zase se to odněkud objeví, ale nedělí se to. Lásky je nekonečně mnoho a když ji přivítáme více do svého života, tak jí více máme. Čím více jí cítíme, tím více jí máme. 

A proto je pro mě vždy hlubokým zážitkem se toho na pár dní stát součástí a pokud něco z toho, co jsem psal zazvonilo i ve vašem srdíčku, tak se na to určitě podívejte a třeba se na další akci, až to bude povolené, spolu potkáme. 

www.umenivedomehobyti.cz

Další články, které by vás mohli zajímat

23. 12. 2022

Tak jsme se vrátili domů. Ačkoli doma jsme tomu říkal úplně všude, kde jsme byli, dokonce i místům, na která jsme se teprve chystali.  Nevím, ...

14. 12. 2022

Maďarsko máme rádi, jsou tam fajn lidé, není tam draho, je to tam tak nějak v pohodě a ne tolik strojené.  Na naší cestě zpátků ...

11. 12. 2022

Temešvár nás, stejně jako celé Rumusko, mile překvapil.  Bydleli jsme v penzionu, který byl prázdný a tak jsme ho měli celý pro sebe včetně společenské ...