Muži, co tančí a ženy, jež milují.

Tento článek bude o lásce v mnoha podobách. O setkáních, která probouzejí vnitřní sílu a posilují napojení. A také hodně o lidech, které ve svém životě chci mít.  ...
21.02.2021

Tento článek bude o lásce v mnoha podobách. O setkáních, která probouzejí vnitřní sílu a posilují napojení. A také hodně o lidech, které ve svém životě chci mít. 

Jak jdeme životem a postupně, vrstvu po vrstvě sloupáváme tu pomyslnou cibuli vlastního vědomí, abychom se dostali do svého středu, tak dochází k silnějším a silnějším prozření. A někdy nemusí být tak silná na první pohled, ale tím, jak člověk zjemňuje, tak více a více vnímá hloubi právě těch malých uvědomění, která jen tiše šeptají svou pravdu. A je jen na nás, jestli už jsme připraveni ji slyšet. 

A s těmito uvědoměními odhazujme zbytečné vzorce a zbytečná omezující přesvědčení, která jsme si na sebe sami vytvořili. A díky tomu se postupně probouzíme k radostnějšímu a radostnějšímu bytí. A vidíme dveře tam, kde dříve byla jen zeď. A přitom to jediné, co se změnilo, bylo naše vnitřní nastavení a rozpoložení. Už to samotné budiž živoucím důkazem, že řešení je vždy potřeba hledat uvnitř sebe, ne nikde venku. 

Na seminářích KvanTry Tomáše Michala a jeho úžasného týmu, chlapi tančí a ženy milují a muži také milují a vše propojuje všudypřítomná láska. Možná v místě semináře kolísá wifi signál a také trochu kolísá teplá voda při sprchování, co je ale naprosto stabilní, je právě láska. Láska jako naše podstata a láska jako to, co nás všechny spojuje a je jedno jestli jsi žena či muž. 

Tam, kde se muži nebojí tančit, musí být navozeno prostředí, které přijímá a nesoudí a kde blbě tančí jen ten, který si to neužívá. A právě to, že se muži otevřou, je důkazem jejich vzrůstající vnitřní síly, protože chlapská uzavřenost a stažená emoční opona, jsou jen obranými mechanismy pro deklaraci vnitřní síly a celistvosti. Ta ale často u mužů je jen maskou, schovávající vnitřní rozloženost, nejistotu, zranitelnost a také touho po lásce, dotecích a něze. 

Ženy to ví a otevírají na seminářích KvanTry stavidla své lásky všem, nejen mužům a na rozdíl od toho, čemu je učí dnešní doba, nesoutěží, nepomlouvají se a dokážou se naplno otevřít. 

Pro mě, jako pro muže, jsou vždy okamžiky, kdy se ženy a muži na nějakou dobu rozdělí a poté dochází k opětovnému setkání, tím nejsilnějším z celého několikadenního semináře. Cítit v místnosti tu dokonalou ženskou energii nasycenou láskou, otevřeností a přijetí, způsobuje vnitřní pocit, že se vracím někam, kde na mě čekají, kde se na mě těší a kde jsem opravdu vítán. Nedá se to popsat slovy, musí se to prožít, a každému muži bych to přál, protože jsou to okamžiky, které nevím kde jinde by bylo možné pocítit. 

Přes mezi-pohlavní dohadování a handrkování v běžném životě, často zapomínáme, co nás spojuje a kde jsme společně v nejsilnějším propojení a tedy máme i společnou největší sílu. A to je dle mého právě v energii lásky, pochopení a přijetí. A lásku nemyslím jen mileneckou. Věřím, že láska je jen jedna a semináře Toma mi otevřely oči v tom, že láska nemusí být selektivní, jak jsem na ni byl zvyklý. 

Cítil jsem lásku ke své ženě a svým dětem a svým rodičům a tam to na té hluboké úrovni tak nějak končilo a potom už to byli přátelé, kolegové a známí a tak. Ale ten vnitřní kruh byl jasně definovaný. To jsou ti, kterým je bezpečné vyjadřovat a cítit k nim lásku. No a toto je pravidlo, které pokaždé na těchto seminářích úplně zmizí a cítím lásku ke všem a mám pocit, že se mi může rozskočit srdce. 

A cítím, že ostatní to mají podobně. A to nic nemění na tom, že nejhlubší pouto a propojení mám se svou ženou. To je pro mě a vždy bude jedinečné a výjimečné. Ale otevřít své srdce i všem ostatním, způsobuje to, že cítím více lásky já a v tom mi je opravdu dobře. 

Je to jako s dětmi. Když máte jedno, tak ho milujete více, než by vás kdy napadlo. A když se narodí další, tak to není o tom, že by se vaše láska rozdělila mezi dvě děti, ale jakoby se objevil další ranec lásky i pro vaše další dítě, které milujete stejně jako to první. A s dalšími dětmi je to stejné, zase se to odněkud objeví, ale nedělí se to. Lásky je nekonečně mnoho a když ji přivítáme více do svého života, tak jí více máme. Čím více jí cítíme, tím více jí máme. 

A proto je pro mě vždy hlubokým zážitkem se toho na pár dní stát součástí a pokud něco z toho, co jsem psal zazvonilo i ve vašem srdíčku, tak se na to určitě podívejte a třeba se na další akci, až to bude povolené, spolu potkáme. 

www.umenivedomehobyti.cz

Další články, které by vás mohli zajímat

26. 11. 2022

Jako vážně kráva? Volně na parkovišti u krámku, kde jsme se hned za hranicemi stavovali pro datovou kartu. Tak to byl asi první dojem z ...

26. 11. 2022

Hned za hranicemi byl znát drsný náraz oproti Chorvatsku. Poprvé jsme navštívili Černou Horu. Po cestě do Černé Hory jsme se stavili v Dubrovníku a ...

26. 11. 2022

Po poruše u Baška vody jsme prožili týden téměř dovolené, ale naše technické trable s Ferdou ještě neměly být u konce. Neujeli jsme ani 100 ...