Je moje žena cyklická?

Včera jsme byli s Luckou na přednášce Kateřiny Jurenčákové a jejího muže Pavla s názvem Cyklická žena. Do posledního dne jsem pořádně nevěděl na co jdu a byl ...
07.04.2017

Včera jsme byli s Luckou na přednášce Kateřiny Jurenčákové a jejího muže Pavla s názvem Cyklická žena.

Do posledního dne jsem pořádně nevěděl na co jdu a byl to pro mě spíše takový nápad mojí Lucky a měla to být akce pro páry.

Už jsem doma zahlédl lunární kalendář a neměl odvahu do něj moc nahlížet, protože jsem to bral jako, že se mě to až zase tak moc netýká.

No, očividně týká. Katka s Pavlem se střídali a doplňovali a dozvěděl jsem se, že každá žena má ve svém cyklu 4 fáze o různé délce trvání, které se střídají každý cyklus, tedy téměř každý měsíc.

První zmiňovaná fáze/podoba/ ztělesnění je Stařena. Stařena je fáze při které žena menstruuje a je rozvážná a moudrá. Její tělo se čistí a někdy to co říká, nedává smysl ani jí samotné, natož pak lidem kolem ní. Je to fáze, při které je moc důležité dopřát ženě odpočinek alespoň jeden den aby v těch dalších dnech této fáze a celého cyklu mohla fungovat v plné své síle. Toto je prý třeba zohlednit a chápat to jako nutnost.

Druhá fáze je fáze Panny. Je to fáze, kdy má žena nejvíce mužské energie a je to spíše takový dobrý kámoš, se kterým je všecko v pohodě a fakt si rozumíme. Tato fáze je pro nás muže nejpříjemnější a cokoli důležitého, co je třeba řešit ve vztahu i v životě je potřeba do této fáze směřovat.

Třetí je fáze Matky. Je to etapa ovulace a v té nám žena ještě více zkrásní a je ochotna dávat i příjmat lásku. V této etapě ženy mají zvýšený pud opatrovnice a hospodyňky a bývá to období, kdy je doma uklizeno a navařeno a o všechny je postaráno.

Poslední etapou ženského cyklu je Čarodějnice. je to fáze před menstruací. Je to asi nejnáročnější etapa pro všechny zůčastněné a jenom dle přístupu a lásky, které zde musí být více, než v kterékoli jiné fázi, se rozhodne, zdali ji všichni zůčastnění přežijí ve zdraví a stále ještě spolu ve vztahu. Je to období, kdy nemá smysl řešit vlastně vůbec nic zásadního, protože to málokdy dobře dopadne. Je to období pochyb a rozladěnosti a proto je zde potřeba hodně lásky a méně slov. Je to období, kdy žena potřebuje naplno pocítit, že ji muž miluje a potřebuje také důkaz, že má její chlap koule a nenechá se převálcovat. Není to o souboji, ale o pochopení, uvědomění si, kde se právě žena nachází pro všechny včetně jí samotné a respektování tohoto období a fáze cyklu.

Dozvěděl jsem se, že mám doma čarodějnici, ale taky matku, pannu a stařenu. Každý měsíc všechny čtyři. Pochopil jsem, že stabilní a vyrovnaný postoj je luxus, který si můžu užívat v přítomnosti mužů, ale pro vztah s ženou vůbec neplatí.

Dozvěděl jsem se a uvědomil si, že to není jednoduché a že se ode mě očekává, že budu schopen sledovat jednotlivé fáze a pomáhat nám všem pochopit proč se jednotlivé situace a prožitky dějí a vrací právě tom, či tamtom období.

Dozvěděl jsem se, že v tom nejnáročnějším, a často i nejdelším, období měsíce je ode mě vyžadováno abych objímal, chápal, hladil a líbal, ale hlavně nerozčiloval. Nepískal si a nedýchal, nebo alespoň ne nahlas.

Pochopil jsem, že na tom záleží, ve kterém cyklu se právě žena nachází a od toho se odvíjí úplně všechno, od naší komunikace, přes milování,  atmosféru doma až po po okamžiky, kdy se rozcházíme a balíme kufry.

Je krásný, že to takto je a že se vše děje v cyklech a je celkem trestuhodné, že se právě toto neučíme už od malička abychom to brali jako samozřejmost, že je třeba respektovat nejen ženské cykly, ale i pravidla přírody a vesmíru, která tu pro nás jsou, ale musíme si to, že tu jsou aby nám pomáhaly věci pochopit a v rámci nich fungovat, neustále připomínat.

Najednou leccos chápu a kdybych to věděl dříve, tak bych se k tomu určitě stavěl úplně jinak a více vše příjmal a nebojoval s tím. Pochopil, že jeden den jsem milován a druhý nenáviděn a že to se mnou nemá nic moc společného, ale že je vše v pořádku právě tak, jak je.

Chtěl bych ještě poděkovat všem ženám, že tímto každý měsíc procházejí aby se v nich připravoval a rostl nový život. A chlapům popřát pochopení a hodně sil a energie, aby byli schopní v tomto číst a podle toho se řídit. Podporovat a chránit.

Další články, které by vás mohli zajímat

30. 7. 2022

Jací lidé jsou pro vás v životě těmi největšími vzory?  Pro mě to už  nějakou dobu nejsou ti, kteří vydělávají nejvíce, mají největší firmy, nejvíce ...

12. 7. 2022

Máme za sebou prvních 24 hodin bez dětí. Jsou na příměstském táboře a spí u babičky. A budou ještě do pátku. Čas letí, ale je ...

1. 3. 2022

Včera, 28.2. 2022, to bylo 12 let od prvního rande s Luckou, mou úžasnou ženou. Nějak to uteklo, musím říct.  A dnes o 12 let ...