Je moje žena cyklická?

07.04.2017

Včera jsme byli s Luckou na přednášce Kateřiny Jurenčákové a jejího muže Pavla s názvem Cyklická žena.

Do posledního dne jsem pořádně nevěděl na co jdu a byl to pro mě spíše takový nápad mojí Lucky a měla to být akce pro páry.

Už jsem doma zahlédl lunární kalendář a neměl odvahu do něj moc nahlížet, protože jsem to bral jako, že se mě to až zase tak moc netýká.

No, očividně týká. Katka s Pavlem se střídali a doplňovali a dozvěděl jsem se, že každá žena má ve svém cyklu 4 fáze o různé délce trvání, které se střídají každý cyklus, tedy téměř každý měsíc.

První zmiňovaná fáze/podoba/ ztělesnění je Stařena. Stařena je fáze při které žena menstruuje a je rozvážná a moudrá. Její tělo se čistí a někdy to co říká, nedává smysl ani jí samotné, natož pak lidem kolem ní. Je to fáze, při které je moc důležité dopřát ženě odpočinek alespoň jeden den aby v těch dalších dnech této fáze a celého cyklu mohla fungovat v plné své síle. Toto je prý třeba zohlednit a chápat to jako nutnost.

Druhá fáze je fáze Panny. Je to fáze, kdy má žena nejvíce mužské energie a je to spíše takový dobrý kámoš, se kterým je všecko v pohodě a fakt si rozumíme. Tato fáze je pro nás muže nejpříjemnější a cokoli důležitého, co je třeba řešit ve vztahu i v životě je potřeba do této fáze směřovat.

Třetí je fáze Matky. Je to etapa ovulace a v té nám žena ještě více zkrásní a je ochotna dávat i příjmat lásku. V této etapě ženy mají zvýšený pud opatrovnice a hospodyňky a bývá to období, kdy je doma uklizeno a navařeno a o všechny je postaráno.

Poslední etapou ženského cyklu je Čarodějnice. je to fáze před menstruací. Je to asi nejnáročnější etapa pro všechny zůčastněné a jenom dle přístupu a lásky, které zde musí být více, než v kterékoli jiné fázi, se rozhodne, zdali ji všichni zůčastnění přežijí ve zdraví a stále ještě spolu ve vztahu. Je to období, kdy nemá smysl řešit vlastně vůbec nic zásadního, protože to málokdy dobře dopadne. Je to období pochyb a rozladěnosti a proto je zde potřeba hodně lásky a méně slov. Je to období, kdy žena potřebuje naplno pocítit, že ji muž miluje a potřebuje také důkaz, že má její chlap koule a nenechá se převálcovat. Není to o souboji, ale o pochopení, uvědomění si, kde se právě žena nachází pro všechny včetně jí samotné a respektování tohoto období a fáze cyklu.

Dozvěděl jsem se, že mám doma čarodějnici, ale taky matku, pannu a stařenu. Každý měsíc všechny čtyři. Pochopil jsem, že stabilní a vyrovnaný postoj je luxus, který si můžu užívat v přítomnosti mužů, ale pro vztah s ženou vůbec neplatí.

Dozvěděl jsem se a uvědomil si, že to není jednoduché a že se ode mě očekává, že budu schopen sledovat jednotlivé fáze a pomáhat nám všem pochopit proč se jednotlivé situace a prožitky dějí a vrací právě tom, či tamtom období.

Dozvěděl jsem se, že v tom nejnáročnějším, a často i nejdelším, období měsíce je ode mě vyžadováno abych objímal, chápal, hladil a líbal, ale hlavně nerozčiloval. Nepískal si a nedýchal, nebo alespoň ne nahlas.

Pochopil jsem, že na tom záleží, ve kterém cyklu se právě žena nachází a od toho se odvíjí úplně všechno, od naší komunikace, přes milování,  atmosféru doma až po po okamžiky, kdy se rozcházíme a balíme kufry.

Je krásný, že to takto je a že se vše děje v cyklech a je celkem trestuhodné, že se právě toto neučíme už od malička abychom to brali jako samozřejmost, že je třeba respektovat nejen ženské cykly, ale i pravidla přírody a vesmíru, která tu pro nás jsou, ale musíme si to, že tu jsou aby nám pomáhaly věci pochopit a v rámci nich fungovat, neustále připomínat.

Najednou leccos chápu a kdybych to věděl dříve, tak bych se k tomu určitě stavěl úplně jinak a více vše příjmal a nebojoval s tím. Pochopil, že jeden den jsem milován a druhý nenáviděn a že to se mnou nemá nic moc společného, ale že je vše v pořádku právě tak, jak je.

Chtěl bych ještě poděkovat všem ženám, že tímto každý měsíc procházejí aby se v nich připravoval a rostl nový život. A chlapům popřát pochopení a hodně sil a energie, aby byli schopní v tomto číst a podle toho se řídit. Podporovat a chránit.

Další články, které by vás mohli zajímat

23. 12. 2022

Tak jsme se vrátili domů. Ačkoli doma jsme tomu říkal úplně všude, kde jsme byli, dokonce i místům, na která jsme se teprve chystali.  Nevím, ...

14. 12. 2022

Maďarsko máme rádi, jsou tam fajn lidé, není tam draho, je to tam tak nějak v pohodě a ne tolik strojené.  Na naší cestě zpátků ...

11. 12. 2022

Temešvár nás, stejně jako celé Rumusko, mile překvapil.  Bydleli jsme v penzionu, který byl prázdný a tak jsme ho měli celý pro sebe včetně společenské ...