46. místo na cestě – Mali Ston, Chorvatsko – říjen 2022

19.10.2022

Po poruše u Baška vody jsme prožili týden téměř dovolené, ale naše technické trable s Ferdou ještě neměly být u konce.

Neujeli jsme ani 100 kiilometrů od neplánované zastávky v Baška Vodě, když jsme pokračovali směrem dolů po naší cestě, ale ještě jsme si měli něco neplánovaného prožít. Očividně.

Jedeme, jedeme a Ferda najednou začal hučet. Tak jako když najednou pustíte na plný výkon topení v autě a ventilátor. A jak tak asi 20 vteřin hučel, tak klesal výkon a nemohli jsme jet jinak než pomalinku.

Zastavilo nás to na takovém mostě v tentokrát dost blbém místě, kde se nemohly pořádně vyhnout rychle projíždějící auta.

Ale zjistili jsme se známým na uchu, že je bezpečné popojet dále. A tak jsme popojeli asi 2 kilometry třicítkou do míst, kde začínal tunel. Tunel měl asi 4 km a do něj jsme vjíždět v tomto stavu nechtěli.

A protože už jsme věděli jak na to, znovu jsme už zkušeněji prošli procedurou asistenční služby a ubytování v hotelu.

Rozdíl byl v tom, že tentokrát to bylo uprostřed ničeho a tak nás svezli asi 20 km do města Mali Ston, blízko kterého byl servis, kam auto odtáhli. Mali Ston byl tak mali, že tam byl jen jeden hotel, hotel Ostrea a tak nebylo moc z čeho vybírat a bylo to místo kam jezdili turisti, ale spše jen tak na jeden den.

Město Ston(v překladu stůl) bylo hned vedle a je známé pro svou malou Velkou čínskou zeď a zejména pro svou produkci soli, která je do dáli vidět právě z velké zdi.

Byli jsme tam jen 4 dny a stačilo to. Hodně jsem se trápil s nestabilním a slabým internetem a tak jsem se pořád přesouval a řešil to. Ale i tato naše etapa měla určitě své opodstatnění a tak jsme si to užili, jak jen to šlo.

Výlet jsme udělali jen jeden a to na pláž v nedaleké Bosně, kam nás pustili bez pasů, které jsme nechali na hotelu s tím, že budeme do 2 hodin zpátky. Překvapilo nás to, že to šlo, ale vnímali jsme to jen jako, že je třeba to někdy prostě zkusit a s lidmi se dohodnete. Ač by to vlastně nemělo jít.

Další články, které by vás mohli zajímat

23. 12. 2022

Tak jsme se vrátili domů. Ačkoli doma jsme tomu říkal úplně všude, kde jsme byli, dokonce i místům, na která jsme se teprve chystali.  Nevím, ...

14. 12. 2022

Maďarsko máme rádi, jsou tam fajn lidé, není tam draho, je to tam tak nějak v pohodě a ne tolik strojené.  Na naší cestě zpátků ...

11. 12. 2022

Temešvár nás, stejně jako celé Rumusko, mile překvapil.  Bydleli jsme v penzionu, který byl prázdný a tak jsme ho měli celý pro sebe včetně společenské ...