ONLINE KURZ: Vyrážíme na cestu

Co jsme potřebovali vědět o cestování s rodinou, ale nikdo nám to neřekl.

V lednu 2021 jsme se rozhodli se zbavit se téměř všeho, co nám patří a s tím zbytkem vyrazit větším osobákem na roční cestu po Evropě s dětmi. Viděli jsme neuvěřitelná místa a prožili dobrodružství, které pro nás bylo transformační v mnoha směrech. 

Nyní své prožitky, poznatky a zkušenosti předáváme dále formou kurzu, který pro tebe bude kompletním návodem, jak začít plánovat svou vlastní cestu, svým vlastním způsobem a vše co k tomu potřebuješ. 

Přehrát video
Co kurz obsahuje?

Na co se můžeš těšit?

Mnoho z vás nám piše, že vždy chtěli také něco podobného udělat, ale nikdy neměli odvahu. No a to se tady právě změní. Díky komplexním informacím o cestě budeš konečně vědět, jestli opravdu chceš vyjet a pokud ano, tak dostaneš nástroje k tomu, abys začal plánovat a konečně to udělal. 

Na co si najdeš odpovědi

Je dlouhodobé cestování vůbec pro mně?

Pro koho se cestování hodí a pro koho to není to pravé.

Povíme si o tom, co tě bude na cestách čekat, jak je třeba se s tím vypořádat a jestli jsi pro to vůbec stavěný. My jsme nikdy moc necestovali a najednou nám říkají „cestovatelé“. Naše cesta ale byla více než jenom posuny na mapě po úžasných místech. Šlo především o naší vlastní transformaci tou cestou .

Kdy je nejlepší čas vyjet?

Jak si užít svou cestu maximálně a bez turistů

Jak to udělat, aby ses nemusel tlačit s turisty v místech, kam přijedeš. Jak to načasovat s dětmi a prací a počasím, aby byla tvá cesta tím, co od ní očekáváš a ještě něčím, co by tě v tuto chvíli ani nenapadlo. 

Jaké potřebuješ auto a jak ho vybrat?

Možností je mnoho a probereme je všechny

My jsme vyjížděli větším osobákem – Fordem Galaxy, protože jsme neměli v plánu v autě spát, ale jen v něm mít věci, které bychom vozili z místa na místo. Co nejméně věcí, které opravdu potřebujeme. Jak a podle čeho auto vybrat nám poradí odborník Matěj. 

Jak to udělat s dětmi a prací?

Vzdělání dětí a vaše práce nemusí být koulí u nohy.

Mnoho lidí vnímá vzdělávání dětí a také svou práci, jako hlavní důvody proč nevyjet. Ale s obojím se dá velmi dobře pracovat a přemýšlet nad tím trochu jinak. Dozvíš se, jak to udělat, aby děti mohli s vámi prožít něco, na co budou do smrti vzpomínat, ač to možná přímo na cestě neocení. 

Co potřebuju s sebou?

Co si myslíš, že potřebuješ a co opravdu potřebuješ?

Vyjížděli jsme s plným autem věcí naskládaných tak, že tam nebyl ani centimetr místa. Nyní už máme prostoru dost, protože jsme po cestě leccos dali pryč. Mysleli jsme si co všechno budeme potřebovat, ale nebyla to pravda. K životu potřebujeme opravdu málo a tvá cesta toho bude důkazem i pro tebe. 

Jak na to prakticky?

Ubytování, jídlo, zubař atd.

Jak a kde hledat ubytování, aby to vyšlo co nejvýhodněji. Jak být chytrý při poptávce a jak se domluvit s hostiteli. Kde a jak nakupovat na cestě jídlo, kolik co stojí a co kdybys náhodou potřeboval zubaře jako třeba já. Dennodenní provoz na cestách je velké téma a podíváme se do něj. 

Co s námi získáte?

Vše, co je třeba vědět pro tvou cestu

Kurz bude probíhat ve Facebookové skupině, kde se na 4 týdny sejdeme s podobně myslícími lidmi naladěnými na dlouhodobé cestování. Každý týden budou 2 živá vysílání, kde budete moci také pokládat své dotazy a my na ně budeme reagovat. Tím, co jsme si v minulosti dovolili udělat, jsme inspirovali mnoho lidí a stejné je to i s naší cestou. Je jen demonstrací toho, že vše je možné a to nejen pro nás, ale i pro tebe. 

Co ti kurz přinese?

1. Kompletní informace

Když jsme vyráželi na cestu, tak jsme neměli kde čerpat informace. Nikdy dříve jsme necestovali a nevěděli co je třeba udělat a tak jsme to museli sami zjišťovat až v běhu.

Pro vás tyto informace nasdílíme najednou, abyste nemuseli dělat chyby, které jsme udělali my.

Projdeme různé možnosti tvé cesty a poradíme s tím, co jsme prožili.

2. Kuráž vyrazit

To důležité je se rozhodnout vyrazit. 

Přestat se bát toho, co se může stát a co se může pokazit. Šlo spíše o to, co nám přinese, když to uděláme a z toho jsme vycházeli. 

Pokud je cestování to, po čem toužíš, tak je to něco, co bys měl začít plánovat a realizovat. Podíváme se do motivů pro cestu a posílíme tvou chuť to už neodkládat.

3. Parťáky pro cestu

V rámci kurzu vznikla komunita těch, kteří také rádi cestují nebo svou cestu teprve plánují.

Budeš se s nimi moci propojit a plánovat případně cestu společně. V případě cestování s dětmi to velmi doporučujeme.

Krom tohoto kurzu, tě máloco posune tak, jako další lidé, kteří přemýšlí podobným způsobem a sdílí poznatky z cest a tipy pro cestu.

Napsali jste o nás:

83166621_10221892265441373_4753868076083052544_n.jpeg

Jana

5/5

Štěpáne to ,co jsi se svojí ženou a s celou svojí rodinou podnikl a ukázal tak svým dětem, /kteří ještě vůbec netuší ,jak jednou budou čerpat z této cesty /, neskutečné možnosti. Otevřeli jste jim zcela nový svět,a nové obzory, který až si budou uvědomovat zjistí ,že jejich táta a máma jsou odvážnî a stateční a udělali pro ně do života nejvíc!!!!

285709234_10228923971627142_1561278468477101473_n.jpeg

Kateřina

5/5

Štěpáne a Lucko, jste báječní, odvážní, cítím z vás velkou vzájemnou lásku a respekt a je to nádherný, taky si pro sebe přeju takový vztah do budoucna. Sdílejte svoje cesty, je to osvěžující a velmi inspirativní! Díky za lidi, jako jste vy 🙏❤️

Štěpáne a Lucko, jste báječní, odvážní, cítím z vás velkou vzájemnou lásku a respekt a je to nádherný, taky si pro sebe přeju takový vztah do budoucna. Sdílejte svoje cesty, je to osvěžující a velmi inspirativní! Díky za lidi, jako jste vy 🙏❤️

Kateřina

5/5
23032734_1465481440166452_8200206448928189598_n.jpeg

Irena

5/5

Stepane, Lucko, fakt super❤. Jste pro me v te cestě takovou pohádkou, ktera je skutečností 😉

Video reference účastníků našich dalších kurzů

Vždy jsme chtěli cestovat, ale neměli jsem odvahu.  Až když jsme začli plánovat cestu a vyrazili na ní, jsme pochopili, jak velký krok v našem životě to vlastně byl. A to samé můžete prožít s námi i vy.